Kilka opcji zakwaterowania gości weselnych

Kiedy organizujecie całonocne przyjęcie weselne, a wasi goście przyjeżdżają z bardzo daleka, niezbędne jest zapewnienie im wygodnego noclegu. Pojawia się wówczas niezręczne pytanie o to, kto powinien pokryć wszelkie koszty pobytu gości? Możliwości jest kilka, jednak niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, koniecznie musimy zapewnić wygodny nocleg starszym członkom rodziny.

W Polsce, tradycyjnie uznaje się, że to obowiązkiem gospodarzy jest zapewnienie gościom przyjeżdżającym z daleka komfortowych miejsc noclegowych. Cóż, książkowe zasady sobie, a rzeczywistość sobie! Tak naprawdę zapłacenie za miejsce w hotelu dla kilkudziesięciu osób może przerastać finansowe możliwości młodej pary, która zwyczajnie nie udźwignie takiego przedsięwzięcia. Musimy jednak dopilnować, żeby wszyscy goście czuli się dobrze i żeby nasze przyjęcie nie okazało się dla nikogo ciężarem. Wariantów działania na szczęście mamy kilka!

Opcja tradycja
Wybierając ten wariant opłacamy gościom pobyt w hotelu bądź domu weselnym, gdzie odbywa się nasza zabawa weselna. Jest to perfekcyjne rozwiązanie w sytuacji, gdy przyjęcie nie jest zbyt duże lub nowożeńcy planują poprawiny. Wówczas wszyscy bawią się razem w jednym miejscu.

Opcja ekonomiczna
To rozwiązanie polega na tym, że goście mają zapewniony nocleg, jednak nie w hotelu, a na przykład u rodziny i znajomych mieszkających w pobliżu. Warto tu jednak pamiętać, że niektórzy mogą czuć się dość skrępowani, śpiąc u obcych ludzi, więc lepiej uprzedzić ich wcześniej, jak planujemy rozwiązać kwestię noclegu. Wówczas goście będą mogli wybrać czy chcą skorzystać z zaoferowanego noclegu czy też wynająć hotel.

Opcja nowoczesna
W tym wypadku chodzi o to, że para młoda nie gwarantuje noclegu, ale za to przygotowuje dokładną listę miejsc noclegowych o różnym standardzie i cenie tak, aby wszyscy goście mogli samodzielnie wybrać coś dla siebie i odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce. Te wariant wybierają nowożeńcy, którym finanse nie pozwalają na lepsze rozwiązanie. Oczywiście bliscy wówczas powinni wykazać się zrozumieniem i docenić taką formę organizacji.