Spędź święta i Sylwestra w Zakopanem

Dość powszechnie zwykło się uważać, że święta i Sylwester w Zakopanem to przede wszystkim spędzanie czasu w góralskich gospodach oraz na białych, górskich stokach. W dużym stopniu jest to oczywiście prawda, ale warto wiedzieć o tym, że w mieście tym możemy spotkać się ze znacznie szerszymi możliwościami w tej kwestii. Dobrze będzie zainteresować się tym nieco bliżej, bowiem okazuje się, że w Zakopanem dosłownie każdy z nas może spędzić swój zimowy czas w taki sposób, jaki tylko będzie dla niego faktycznie odpowiedni. Istnieje wiele sposobów wykorzystania swojego urlopu w mieście takim jak Zakopane.

Coś odpowiedniego dla siebie mogą tutaj znaleźć zarówno osoby ceniące sobie aktywny wypoczynek – chociażby uprawianie sportów zimowych – jak i ludzie, którzy wolą po prostu zwiedzić kilka ciekawych miejsc i spędzić nieco czasu w przyjemnej karczmie, bez zbytniego wysilania się. To, jak w Zakopanem spędzimy swój kilkudniowy urlop w okresie świątecznym i sylwestrowym w dużym stopniu zależy przede wszystkim od naszych możliwości finansowych. Jeżeli nasz portfel nie jest zbyt zasobny, to możemy po prostu wynająć pokój w tańszym pensjonacie, zaś całą resztę atrakcji organizować już na własną rękę. Nieco droższą, ale znacznie bardziej komfortową i ciekawszą propozycją jest wykupienie w hotelu całego pakietu obejmującego kilkudniowy pobyt razem z kolacją wigilijną i przyjęciem sylwestrowym. Klienci bardzo często mogą korzystać tutaj z całego mnóstwa różnych atrakcji, takich jak kuligi w pięknym otoczeniu przy świetle pochodni czy też spędzanie wieczorów przy kominku i góralskich opowieściach. Do tego wszystkiego kubek grzańca i otrzymujemy naprawdę niepowtarzalny klimat. W Zakopanem znajdziemy aktualnie całe mnóstwo karczm urządzonych w pięknym, tradycyjnym góralskim stylu. Spotkam się tam ze stylizowanymi meblami z drewna, kominkami oraz otwartymi grillami czy paleniskami – sprawia to, że panuje w nich niesamowity nastrój. Co więcej, w większości przypadków wieczorami grają tam wspaniałe góralskie kapele. Można tam naprawdę miło spędzić swój czas, ciesząc się całym tym klimatem i popijając grzańca czy zajadając lokalne przysmaki. Większość ludzi którzy mogli tego doświadczyć zgadza się co do tego, że jest to naprawdę niezapomniane przeżycie po którym będziemy chcieli wracać do Zakopanego jeszcze wiele razy. Jeśli chcemy spędzić święta czy Sylwestra w Zakopanem to musimy zdać sobie sprawę z tego, że w sezonie tym niemalże wszystkie obiekty turystyczne w tym mieście są dosłownie oblegane. Sprawia to, że ceny mogą być wówczas nieco wysokie – najlepszym rozwiązaniem jest w związku z tym dokonanie rezerwacji odpowiednio wcześniej.

Oczywiście, lepiej jest decydować się tutaj na obiekty położone jak najdalej centrum, bowiem ceny będą wówczas niższe – z drugiej jednak strony musimy wówczas liczyć się z niego gorszym poziomem komfortu. Trzeba pamiętać o tym, że Sylwester w Zakopanem to przede wszystkim Krupówki; mieszkając na obrzeżach miasta będziemy w takim razie musieli być przygotowani na dłuższy spacer – z drugiej jednak strony jest on doskonałą okazją do jak najlepszego wczucia się w cały niesamowity klimat tego miasta. Centrum Zakopanego jest jednym ze zdecydowanie najlepszych miejsc w całej Polsce na spędzenie Sylwestra. Krupówki są wówczas wypełnione bawiącymi się ludźmi, muzyką, szampanem oraz wszystkimi innymi rzeczami, jakie tylko mogą się nam kojarzyć z sylwestrową zabawą. Na ulicy tej warto oczywiście spędzać czas również w innych terminach, bowiem znajdziemy na niej całe mnóstwo naprawdę fantastycznych atrakcji.

Szukasz noclegu w Zakopanem? Koniecznie sprawdź ofertę Tatra House!

krzeptowki.com.pl