Organizacja chrzcin – garść porad

Chrzciny to jedna z najważniejszych okazji w życiu każdej rodziny. To właśnie wówczas wszyscy witają malucha w gronie rodzinnym, jednocześnie za pomocą chrztu przyjmując go do swojego kręgu kulturowego i religijnego. Poza tym jest to świetna okazja do świętowania – na takie przyjęcie przyjeżdża często rodzina, której od dawna już nie widzieliśmy. Dla nich może to być pierwsza okazja do ujrzenia malucha! Pozostaje jednak pytanie – czy chrzciny powinny być huczne i wyprawiane uroczyście w jakimś lokalu, czy też wystarczy, aby goście przybyli na odświętny obiad?

Jest to pytanie ciężkie, ponieważ z jednej strony młodzi rodzice mogą rozważać, czy organizacja w lokalu opłaca im się ze względów finansowych – wszak małe dziecko wymaga sporych zasobów pieniężnych, a razem z jego dorastaniem będzie ich potrzeba jeszcze więcej. Z drugiej jednakże strony organizacja przyjęcia we własnym domu wymaga poświęcenia temu sporej ilości czasu, a przecież młodzi rodzice mają tego czasu bardzo mało. A przecież taka organizacja nie polega jedynie na kupieniu czegoś – trzeba to jeszcze przygotować, posprzątać w domu, a potem pozmywać. Rozwiązania są zatem dwa – albo można zamówić gotowy catering do własnego domu, albo też wynająć salkę i pozostawić organizację imprezy wybranej restauracji. Koszty będą podobne do tych, które trzeba by było ponieść przygotowując coś samemu. A zyskuje się więcej czasu dla siebie i dla swojego maleństwa. Pamiętajmy również, że lokale oferujące organizację chrzcin, świadczą kompleksowe usługi w tym zakresie. Rodzice mają jedynie wybrać menu, dograć termin, wybrać wystrój i zaprosić gości. Dzięki temu do minimum spada czas, potrzebny na organizację takiej uroczystości – wszystkie obowiązki spadają na organizatorów, a rodzice mogą cieszyć się swoim wolnym czasem, a dodatkowo być spokojnymi o przebieg całej imprezy. Nie muszą się obawiać, że z czymś nie zdążą i że coś nie będzie gotowe. Ponadto organizowane w lokalach imprezy sprawiają, że także i obsługa gości spada na osoby tam pracujące. Mama i tata nie muszą co chwilę wychodzić, aby wszystkiego doglądać. Mogą się zająć sobą, rozmową z gośćmi i maleństwem.

Dodatkowo zwykle w imprezę organizowaną w lokalu wpisany jest piękny i pyszny tort, a rodzice mogą zabrać do domu całe pożywienie, którego goście nie byli już w stanie zjeść. Takich smacznych rzeczy zostaje zwykle dosyć dużo – dzięki temu zatem młodzi rodzice nie będą musieli myśleć o gotowaniu przez najbliższy dzień, dwa, a nawet kilka dni. O czym zatem należy pamiętać? Przede wszystkim o dobru maleństwa! Konieczne jest więc wybranie takiego lokalu, gdzie będą miejsca specjalnie przystosowane do przewijania niemowląt.