Pokoje noclegowe dla gości weselnych

Wesele to jedna z niewielu okazji do spotkania się obu rodzin w tak licznym gronie. Planując uroczystość z jednej strony musimy dokonać selekcji, kogo chcemy zaprosić, z drugiej trzeba logistycznie rozplanować całą organizację. Zaproszenie osób z daleka zobowiązuje młodą parę do zorganizowania im noclegu. Nie może mieć miejsca sytuacja, iż zaproszeni goście nie będą mieli gdzie spać!

Tak naprawdę nie ma jednej reguły wyjaśniające zasady organizacji noclegu dla gości, tak jak w przypadku wszelkich innych aspektów związanych z planowaniem wesela. Jeśli zapraszamy najbliższych to są to raczej osoby, z którymi możemy się zwyczajnie dogadać. Przyjaciele, którzy będą wspólnie bawić się do rana nie będą zbyt wybredni, w przeciwieństwie do starszych osób, które potrzebują pewnych wygód.

Informacje o noclegu 
Wcale nie musimy podawać ich w zaproszeniu. Najlepiej zrobić to osobiście lub telefonicznie, jednak odpowiednio wcześniej. Nie chcemy, aby goście niepotrzebnie stresowali się koniecznością załatwienia noclegu. Tak naprawdę wybór miejsc noclegowych zależy od kilku czynników: od ilości osób przyjezdnych, miejsca organizacji wesela i możliwości bazy noclegowej. Jeśli wesele odbywa się w miejscowości zamieszania młodych i większej części rodziny, a przyjezdnych gości jest mało, warto pomyśleć o ulokowaniu ich wśród „swoich”. Niektórzy mogą jednak krępować się spać u nieznajomych i wówczas lepiej zorganizować im pokój. Zdarza się też, że goście sami zaznaczają, że zorganizują sobie nocleg. Niezależnie od pojedynczych sytuacji trzeba pamiętać, że kwestia ta powinna być dokładnie dopilnowania.

Gdzie?
Obecnie dość popularne jest organizowanie wesela w miejscowościach, które oddalone są od rodzinnych miast przyszłych małżonków. Może to być miejscowość w górach, lesie lub nad morzem. Wtedy na miejsce wesela najlepiej wybrać ośrodek, który od razu zapewnia noclegi. Wiele miejsc proponuje kompleksową organizację wesela wraz z pokojami dla gości, co tak naprawdę jest świetną opcją, ponieważ i para młoda i wszyscy goście będą przebywać w jednym miejscu. Jest to bardzo wygodne szczególnie w sytuacji, gdy planujemy organizację poprawin.