Planowanie noclegów dla gości weselnych

Ten punkt jest niestety często pomijany w procesie przygotowywania budżetu weselnego, co jest wielkim błędem. Pamiętaj, że w sytuacji gdy zapraszasz gości z bardzo daleka musisz zagwarantować im nocleg.

Powszechnie panuje taka zasada, że to zawsze organizatorzy płacą za noclegi gości. Warto mieć to na uwadze zapraszając daleką rodzinę z drugiego końca Polski, która przemierza wiele kilometrów specjalnie dla nas.

Czy wszyscy goście potrzebują pokoju?
Zdecydowanie nie. Jeśli organizujesz przyjęcie w miejscu zamieszkania, to przecież rodziny mogą zawsze dogadać się między sobą i zapewnić gościom wolny pokój w swoim własnym mieszkaniu. Jednak ważne, żeby wszyscy się znali i akceptowali. Źle widziane jest wpychanie obcych ludzi komuś do domu lub zmuszania kogoś do zakwaterowania w hotelu, jeśli woli przytulny pokój u swojego krewnego.

Gdzie mam spać?
Pozornie najłatwiej jest, jeśli organizuje się wesele w hotelu. Dlaczego? Hotele oferują kompleksowe usługi i wszystko jest zwyczajnie na miejscu. Niektórzy jednak nie zasną, kiedy za ścianą gra orkiestra, dlatego można pomyśleć o obiekcie który znajduje się w bliskim sąsiedztwie sali weselnej lub wynająć pokoje w głębi hotelu, do których nie dociera hałas imprezy.

Jakie pokoje?
Każdy kto rezerwował kiedykolwiek hotel wie, że sama liczba miejsc w pokoju to nie wszystko. Bardzo ważne, aby zawczasu zapytać się czy goście preferują spanie w łóżkach pojedynczych czy może w podwójnym oraz czy rodzina przyjeżdżająca z gromadką dzieci chce jeden wspólny pokój czy może dwa osobne. W ten sposób unikniesz wszelkich nieporozumień a twoi goście będą czuć się swobodnie.

Moment zapłaty
Wiemy więc, że to raczej młoda para powinna pokrywać koszty zakwaterowania gości. Należy jednak wskazać jeszcze w jaki sposób, co wbrew pozorom nie jest wcale takie oczywiste. Płatność można dokonać przelewem, kartą płatniczą lub gotówką. Hotel może wymagać, aby rachunek był uregulowany z góry, w dniu zameldowania gości lub po opuszczeniu obiektu. Warto wiedzieć to wszystko przed przyjazdem weselnych gości. Zawsze możesz zadzwonić na recepcję i dokładnie wypytać się o każdy szczegół.