Spanie dla gości weselnych

Absolutnie na każdym weselu zawsze znajdą się goście, którzy muszą pokonać wiele kilometrów, żeby uczestniczyć w tej ważnej dla młodych chwili. Wtedy pojawia się problem zakwaterowania. Koszt noclegów potrafi stanowić dużą część weselnych wydatków. Jak zatem wszystko zorganizować?

Wujostwo ze Stanów, kuzynka z niedaleko położonej wsi, czy przyjaciółka z drugiego końca Polski są mile widzianymi gośćmi. Uczucie euforii ze spotkania i wspólnej zabawy może jednak szybko zniknąć, kiedy okaże się, że nie mają gdzie się zatrzymać po całonocnym balu. Aby uniknąć takiej sytuacji, noclegi dla gości trzeba potraktować jak istotną część przygotowań. Istnieją dwa dwa rozwiązania w sposobie załatwienia noclegów. Wybór zależy od możliwości finansowych pary młodej.

Spanie dla wszystkich
Jest to idealna opcja, kiedy wszyscy goście dostają pokoje, które są w tym samym miejscu, gdzie weselne przyjęcie. Jest to bardzo wygodne, kiedy w każdej chwili można znaleźć odrobinę prywatności żeby odpocząć lub odświeżyć się. Na taką opcję decyduję się te pary, które organizują wesele z dala od miejscowości, w której normalnie mieszkają i zapraszają wszystkich na wspólny wyjazd. Oczywiście wiąże się to ze sporym wydatkiem, jednak istnieją ośrodki weselne położone nad morzem czy jeziorem, które posiadają takie kompleksowe usługi w dość atrakcyjnych cenach. Wiadomym jest również, że mowa tu raczej o małych weselach, nie na 200 osób.

Spanie dla wybranych
Innym rozwiązaniem jest zapewnienie spania tym, którzy naprawdę go potrzebują. Chodzi tu o osoby, które przybywają z daleka i o osoby starsze. Można również pozostawić nocleg w gestii gości. Wówczas jednak należy zaznaczyć w zaproszeniach, że istnieje możliwość wykupienia pokoi w okolicach miejsca, gdzie odbywa się przyjęcie weselne. Upewnij się jednak wcześniej jak wygląda infrastruktura hotelowa w okolicy pod względem odległości od sali weselnej, wolnych pokoi, standardu i cen. W sytuacji, gdy para młoda płaci za pokoje dla pewnej grupy osób, a noclegi są w innych niż sala weselna miejscach należy zapewnić dojazd do miejsca zakwaterowania. Busik, który będzie kursował od północy co godzina jest świetnym rozwiązaniem. Na koniec warto zaznaczyć, że zawsze trzeba być przygotowanym na niespodzianki i dlatego dobrze tak czy siak zarezerwować przynajmniej dwa pokoje na sytuacje awaryjne.