Organizacja noclegu dla gości weselnych

Organizacja pobytu dla gości weselnych, to nie lada wyzwanie. Jednym z najprostszych rozwiązań jest zapewnienie gościom noclegu w miejscu wesela. Nie musimy wówczas załatwiać nocnego transportu do hotelu. O czym jeszcze pamiętać w przypadku organizacji noclegu dla gości weselnych?

Przede wszystkim chodzi to, żeby wszyscy goście mogli czuć się swobodne, czyli w każdej chwili wyjść, przebrać się lub odświeżyć. Bardzo często lokale organizujące wesela proponują różne zniżki na noclegi. Pamiętajmy, że przy organizacji noclegów tak naprawdę najważniejsze jest dobre planowanie i wybranie takiej opcji, która będzie najwygodniejsza dla nas, ale również najmniej kosztowna dla gości.

Rozwiązanie idealne
Przede wszystkim nocleg nie powinien być za daleko od miejsca przyjęcia weselnego – najlepiej jak jest to ta sama lokalizacja. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku gości zagranicznych. Jeśli rezerwujemy noclegi w miejscu wesela należy zarezerwować je już na samym początku, zwłaszcza jeśli dany obiekt wynajmuje pokoje również innym turystom. W ten sposób uda nam się uniknąć nerwów spowodowanych brakiem miejsca.

Kto powinien płacić za nocleg?
Dotychczas to młodzi płacili za nocleg gości w dniu wesela. Ostatnio coraz częściej jednak gości u nas zagraniczna tradycja mówiąca, że goście sami płacą za nocleg. Jest to szczególnie praktyczne, kiedy goście zagraniczni przyjeżdżają na kilka dni i trudno byłoby sponsorować im cały pobyt. Najczęściej jednak spotkamy system mieszany, czyli para młoda płaci za noclegi w dniu przyjęcia a za inne dni goście płacą już sami. Drugą opcją jest zostawienie gościom wolnej ręki i ograniczenie się do ewentualnego polecenia jakiś ciekawych hoteli lub apartamentów. Ta wersja jest o tyle trudna, że w wypadku organizowania transportu mamy ogromne rozproszenie gości i ryzykujemy, że ktoś się gdzieś zapodzieje. Pamiętajmy, że w przypadku rezerwacji pokoi dla gości należy również pamiętać o godzinach zameldowania i wymeldowania oraz ustalić, kiedy nasi goście zostaną wpuszczeni do pokoi w dniu przyjazdu oraz to w jakich godzinach będzie podane śniadanie.