Dron na weselu - czy to dobry pomysł?

 

 

Drony to pomocnicy człowieka w sytuacjach niosących zagrożenie, ułatwiacze codziennej pracy oraz maszyny służące do zabawy. Czego jeszcze o nich nie wiesz?

Dron - co to takiego?

Dron to maszyna latająca, którą od samolotu odróżnia to, że nie może na swój pokład zabierać pasażerów. Obsługuje się ją zdalnie za pomocą telefonu lub specjalnego pilota. Może także latać samodzielnie. Znajdziemy drony profesjonalne służące do zadań komercyjnych, których obsługa wymaga posiadania licencji oraz maszyny lekkie, amatorskie, które mogą służyć do zabawy lub nagrywania z lotu ptaka. 

Czy mogę latać dronem bez pozwolenia? 

Odpowiedź brzmi tak i nie. Tak - jeśli jest to lot do celów prywatnych, a dron waży mniej niż 0,6 kg. Gdy dron jest cięższy, wymagana jest specjalna licencja. Należy wtedy również pamiętać o zachowaniu odległości 100 metrów od budynków i 30 metrów od pojazdów i osób. Jeśli chcemy wykorzystać to urządzenie do celów innych niż rekreacyjno-sportowe i na przykład na tym zarabiać potrzebujemy państwowego certyfikatu UAVO uzyskanego zdaniem specjalnego egzaminu. Jest potwierdzenie kwalifikacji nabywane w drodze ... tutaj możemy wyróżnić VLOS i BVLOS. Pierwszy skrót oznacza uprawnienie do wykonywania takich lotów w zasięgu wzroku sterującego, drugi także poza jego zasięgiem.

Dron na wesele w Kielcach - dlaczego warto?

Dron na wesele w Kielcach sprawdzi się szczególnie dobrze, gdy przyjęcie odbywa się w plenerze. Pamiątki w postaci zdjęć i filmów wykonanych z lotu ptaka mogą okazać się świetną inwestycją. Wiele par decyduje się na tradycyjnych fotografów i kamerzystów, a dron na weselu jest dla nich tylko dodatkiem. Ceny drona na weselu nie są obecnie wysokie, więc na ten bonus mogą pozwolić sobie nie tylko najbogatsi. Firma Navidron oferuje usługi drona na weselu w Kielcach. Profesjonaliści posiadający licencję UAVO stworzą najpiękniejsze ujęcia, które zostaną z parą na zawsze. Serdecznie polecamy usługi tej firmy!