Wieczór kawalerski i panieński, czyli ostatni raz na wolności

W pewnym momencie życia młodych ludzi pojawia się decyzja o tym by założyć własną rodzinę i rozpocząć przygotowania do ślubu. Oczywiście takie przygotowania są niezwykle zajmujące i dlatego często młodzi decydują się na to, by takie przygotowania raczej pozostawić osobom, które doskonale się na tym znają.

W trakcie przygotowań do ślubu oczywiście pojawia się temat ostatniego wolnego wieczoru przyszłej żony i męża. Zarówno wieczór kawalerski i panieński nieważne jak zostają przygotowane są czymś wyjątkowym i mają inny temperament niż inne imprezy. Jest to ostatnia chwila wolności, dlatego wtedy bardzo często pojawiają się naprawdę zwariowane, a czasami nawet niebezpieczne pomysły. Młodzi chcą ostatni raz użyć życia w młodości nim małżeństwo ich przywiąże do drugiej osoby. Często więc organizuje się specjalne okolicznościowe imprezy. W dużej mierze są one mocno zakrapiane alkoholem. Do tego dochodzą pokazy tańca, striptiz i różne gry i zabawy. Polacy to raczej naród, który ma zabawowy charakter i dlatego chętnie wykazujemy próbę świętowania takich dni. Oczywiście panie bawią się mniej ekstremalnie niż mężczyźni, ale fantazji nie można im odmówić. Imprezy, które wtedy się organizuje dla Pań niektórzy określają jako bomby, które mają opóźniony zapłon, ponieważ nigdy nie wiadomo co w trakcie takiej zabawy będzie się działo. Niekiedy zdarza się, że na drugi dzień przyszła panna młoda musi dokładnie zastanawiać się co się działo i składać po kolei wydarzenia tego dnia w całość. Jeszcze gorzej sprawa ma się, jeśli chodzi o wieczory kawalerskie, które są dużo bardziej ekstremalne. Mężczyźni dużo częściej traktują małżeństwo jako pozbawienie ich wolności.

Dlatego skoro mogą jeszcze raz sobie użyć to idą na całego i nie żałują sobie w takim momencie niczego. Nie jest przesadą, że wielu z nich budzi się tak jak obudzili się bohaterzy w filmie Kac Vegas. Często po takiej nocy mają za skórą mają bardzo wiele po takiej nocy. Jest to moment, gdy kończy się wolność a zaczyna codzienne życie z mężem czy żoną. Dlatego na tę jedną chwilę, jedną noc ludzie wyzbywają się wszelkich ograniczeń i dają się ponieść swojemu życiu i to w różnych jego aspektach korzystając dla siebie z tej ostatniej chwili wolności.