Jak zostać hostessą?

Poszukujesz pracy? W takim razie na pewno wysyłałaś już swoje CV do wielu miejsc. Nadal nic? Może w takim razie dokument, który roznosisz jest nieodpowiednio przygotowany? CV powinno być profesjonalne i różniące się od innych. Najlepiej, aby było przygotowane z duża dokładnością i przemyślane. Nie pisz w nim rzeczy, które potencjalnego pracodawcę nie obchodzą. Zmieść także aktualne zdjęcia. Jeśli przemalowałaś włosy, to musisz je wykonać jeszcze raz, ponieważ może się okazać, że pracodawca będzie potrzebował np. blondynek do określonej pracy czy tylko brunetek.
Jeśli jesteś uśmiechnięta, pełna życia i uwielbiasz przebywać z ludźmi, to doskonale sprawdzić się możesz jako hostessa. Trzeba jednak brać pod uwagę, że praca ta zwykle wymaga odpowiedniego stroju. Jeśli nie lubisz elegancko się ubierać, to niestety nie będziesz się dobrze czuła w takiej pracy. Niektórym praca hostessy kojarzy się z modelką czy fotomodelką. Jest to jednak co innego. Każda ma swoje zadania i są one całkowicie odmienne. Zdarza się jednak , że modelki zaczynają od kariery hostessy. Trzeba jednak pamiętać, że taka osoba, powinna być pojętna, aby szybko przyswajać informacje, zgrabna i ładna, aby przyciągała klientów.

Czy też masz szansę?
Te dziewczęta, które są najładniejsze, sympatyczne i zgrabne, szanse na tak pracę mają największe. Jest to praca tylko dla dziewczyn, co jest wyjątkowe w tym zawodzie. Pamiętaj, że jeśli zamierzasz także w nim pracować, to musisz być przygotowana na wszelkie sytuacje. Bardzo ceniona i pomocna w dostaniu pracy jest znajomość języków, najlepiej kilku. Wiedz, że jako hostessa, do twoich zadań będzie należeć nie tylko uśmiechanie się. Musi ona posiadać wiedzę na temat produktu, który jest sprzedawany , a także wydarzenia, które się odbywa w danym momencie. Wymagania względem hostess ciągle rosną, ze względu na obecność konkurencji. 

Musi więc ona ciągle swoje kwalifikacje podnosić. Jeśli wiec prze kilka godzin obsługiwać będzie wydarzenie na , którym prezentowany będzie najnowszy model samochodu, to dzień wcześniej trzeba prze kilka godzin siedzieć i się na jego temat uczyć. Trzeba więc mieć świadomość, że praca wiąże się z nauką.

Co więcej, zwykle panie muszą nabyć w szpilach. Tak więc, po staniu prze kilka godzin nogi mogą na prawdę dawać się we znaki. Dziewczyna , która posiada wszystkie wyżej wymienione cechy ma zawsze mnóstwo propozycji pracy. Najczęściej dotyczy ona targów konferencyjnych. Najczęściej propozycja składane są już na targowym stoisku. Jeśli klient będzie zadowolony z pracy hostessy to poleci ją innym i tak współpraca trwać może nawet latami. Praca jest przyjemna, ale pamiętaj, że wymaga tego, że musi robić to co każą Ci inni. Niekiedy będziesz musiała pokazywać się w stroju, który co się w ogóle nie podoba. Taka prace zwykle zaczyna się od marketów, gdzie zachęca się do skorzystania z promocji.