Jak przygotować sylwestrowe menu dla dziecka?

Aby móc przygotować rzeczywiście udane przyjęcie sylwestrowe które będzie ciekawym wydarzeniem dla każdego uczestnika musimy wykazać się sporą kreatywnością – szczególnie w przypadku, kiedy na takim przyjęciu mają być obecne małe dzieci. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zadowolenie maluchów pod tym względem stanowi spore wyzwanie. Jeśli jednak podejdziemy do tego we właściwy sposób, to być może będzie to dla nas doskonała zabawa i czysta przyjemność.

W pierwszej kolejności trzeba uświadomić sobie to, że upodobania kulinarne małych dzieci znacznie różnią się od osób dorosłych. W tym przypadku znacznie ważniejszą kwestią jest atrakcyjny wygląd danej potrawy. Z tego też powodu doskonałą propozycją mogą być najróżniejsze przepisy na potrawy dla najmłodszych, jakich znajdziemy mnóstwo w internecie – z ich pomocą będziemy w stanie przygotować naprawdę atrakcyjne dania dla naszych dzieci. Wielką popularnością cieszą się między innymi kanapki o nietypowych kształtach – mogą one przypominać cokolwiek, od uśmiechniętej buzi poprzez samochody, aż po niektóre zwierzęta. Warto używać tutaj jak największej ilości kolorowych składników, takich jak wędliny czy warzywa. W przypadku dziecięcego menu najlepszą propozycją są niewielkie przekąski, które nie będą zbytnio odrywały naszych maluchów od dobrej zabawy i ciągłego ruchu. Doskonałym pomysłem są chociażby niewielkie zapiekanki z pieczarkami i serem, nuggetsy z sosem czy też własnoręcznie robione frytki – wbrew pozorom możemy robić je nie tylko z ziemniaków, ale również i innych warzyw, dzięki czemu z pewnością będą o wiele zdrowsze. Takie frytki stanowią ponadto dodatkowe urozmaicenie menu, bowiem są bardzo kolorowe i ciekawie wyglądają na talerzach. Inną propozycją na ciekawie wyglądającą i zdrową potrawę są sałatki z warzyw czy owoców – możliwości w przygotowywaniu takich rzeczy są bardzo szerokie, bowiem właściwie wszystko zależy tu wyłącznie od naszej własnej wyobraźni oraz kreatywności. Kolejną ciekawą i dosłownie uwielbianą przez wszystkie maluchy propozycją są tutaj naleśniki. Ich zaletą jest to, że można przygotowywać je na wiele różnych sposobów i przy użyciu najróżniejszych składników. Jeśli na przyjęciu ma być obecnych wiele dzieci, to warto pokusić się o przygotowanie kilku różnych rodzajów naleśników, aby maluchy zawsze mogły znaleźć wśród nich coś dla siebie odpowiedniego.

Dzieci dosłownie uwielbiają słodycze, szczególnie, jeśli są one kolorowe i ciekawie przygotowane. Warto w takim razie postarać się o najróżniejsze ciastka, które również mogą odznaczać się nietypowymi kształtami przypominającymi chociażby zwierzęta czy samochody. Takie potrawy można przygotowywać z samych owoców, dzięki czemu dla dzieci będą one nie tylko smaczne, ale również i zdrowe. Przygotowanie faktycznie zdrowego deseru dla dzieci nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać, bowiem wystarczy jedynie sięgnąć tutaj po odpowiednie składniki.

_______________________________________________________________________