Jak wybrać prezent na Pierwszą Komunię?

Komunia to niezwykle ważne święto zarówno dla dzieci jak i och rodziców. Akurat dzieci, mają w tym wypadku na głowie naukę regułek i chodzenie na próby. Wiąże się to ze stresem i obawami przed tym wyjątkowym dniem. Dzieci musza być wszystkiego nauczone, mieć piękne alby i nie pomylić się kiedy będą mówić wierszyk, ponieważ nie tylko będzie to wstyd przed całym kościołek, ale także przed samym sobą, ponieważ zwykle na komuniach w kościele jest kamerzysta, który wszystko nagrywa.

A co z rodzicami? Oni to dopiero mają pełne ręce roboty. Jeśli jest to czyjaś dopiero pierwsza uroczystość, ponieważ dziecko idące do komunii jest najstarsze, to jest to nie lada wyzwanie. Jest wtedy mnóstwo stresu, obaw i przygotowań. Nie tylko trzeba z dzieckiem uczęszczać do kościoła na spotkania, ale także je odpytywać i przygotować wszystko na uroczystość. Trzeba również pomyśleć i jedzeniu, piciu, ustawieniu gości oraz wszystko zaplanować. Nie możemy zapomnieć także o torcie komunijnym, albie i wianku. Wcześniej trzeba także rozesłać zaproszenia oraz policzyć wszystkie koszty jakie nas czekają, aby nie być zaskoczonym.

Wybór prezentu

A co z samymi gośćmi? Oni także mimo wszytko się stresują. Muszą wybrać jakiś prezent dla dziecka. Jednak wybór nie jest łatwy gdyż z jednej strony chcemy kupić co będziemy pamiątką , ale z drugiej widzimy, że wszyscy kupują jakieś rzeczy typu aparaty, komputery oraz inne drogie prezenty. Bardzo popularnym prezentem jest także od dłuższego czasu rower. Jednak jeśli nie jesteś chrzestnym, chrzestna czy dziadkiem to kupowanie takiego prezentu czy któregokolwiek wymienionego wcześniej nie jest dobrym pomyłem, ponieważ jest to za drogi podarek.

W czasie przed komunijnym, sklepy są oblężone prze tych, którzy usiłują cos kupić dla dzieci. Jednak zwykle oblegane są supermarkety, gdzie sprzedawane są sprzęty elektroniczne. Można nawet usłyszeć, że na komunie dostał ktoś skuter. Jest to stanowczo za drogi prezent. Co jest wiec odpowiednim prezentem? Medalik lub krzyżyk na łańcuszku. Przypomina on o tym, że jest to uroczystość religijna a nie zawody kto kupi lepszy prezent. Dodatkowo można także dziecku podarować cos co o uroczystości będzie mu przypominać. Może być to obrazek lub figurka z napisem „Pamiątka I Komunii Świętej”. Jeśli chcesz dziecku podarować wyjątkowy prezent, to możesz zafundować mu profesjonalna sesje zdjęciową, na pewno będzie ono zachwycone.