Jak zorganizować imprezę sylwestrową w domu?

​Sylwester to dzień, który każdy powinien świętować tak jak lubi. Jet to ostatni dzień w roku, który powinniśmy uczcić. Najlepiej zrobić to w gronie przyjaciół lub rodziny. W zależności od tego jakie świętowane lubimy, jedni decydują się na eleganckie imprezy , a inni na domówki. Jeśli ten dzień chcesz spędzić w sukni, to wybierz się na bal sylwestrowy. Eleganckie bankiety są zwykle urządzane w lokalach. Nie wypada tam się napić za dużo, aby się nie przewracać, ponieważ jest to nie na miejscu. Co więcej musimy wziąć pod uwagę dość spore koszty za taką imprezę. Nie ograniczają się one bowiem do kupna biletu, ale także sukienki, butów , dodatków, zapłacenia kosmetyczce i fryzjera. Dlatego koszty trzeba podliczyć już wcześniej, aby się później nie zdziwić. Warto także umówić się znajomymi, że pójdziecie całą paczką ponieważ może się okazać, że nie będziecie mieli się z kim bawić.


Innym pomysłem może być zorganizowanie sylwestra w domu. Jeśli akurat na ciebie padnie jako na gospodarza wydarzenia, to będziesz musiała się przygotować. Zaletami takiej imprezy jest to, że jesteś wśród ludzi , których znasz i lubisz. Dzięki temu nie musisz się stresować, że coś się nie uda lub, że ktoś jest tak samo ubrany jak Ty. Do tego, to wy decydujecie jakie będą przekąski co oznacza, że trafi się takie danie, które będzie smakować tylko jednej osobie. Nie musicie się także elegancko ubierać, ponieważ będziecie wśród swoich. Jeśli oczywiście chcecie, to możecie się umówić, że będziecie poubierani elegancko. Możesz także zaproponować przebrania za postacie filmowe itp. będzie wtedy ciekawiej.

O czym pamiętać?
Jeśli to właśnie ty wpadłaś na pomysł, aby taką imprezę zorganizować, to koniecznie przygotuj zaproszenia dla gości. Możesz je zrobić lub kupić w papierowej formie lub też wysyłać mailem. Postaraj się jednak, aby się one odznaczały, aby nie powędrowały do kosza ze spamem. Pamiętaj o tym, aby w zaproszeniu poinformować uczestników o godzinie rozpoczęcia imprezy, dniu, ubiorze oraz miejscu gdzie się odbędzie. Kiedy już porozsyłasz zaproszenia zastanów się nad tym jaki wystrój wnętrz będziesz przygotowywać. Możesz kierować się np. konkretnym stylem lub też po prostu zawiesić dekoracje, balony i serpentyny. Jeśli planujesz tematyczną imprezę, to poinformuj o tym gości, może oni także chcą się dostosować.

Bardzo ładnie wyglądają także świece w wystroju. Pamiętaj tylko aby postawić je w takim miejscu, zęby nic się nie zajęło ogniem.Nie zapomnij o przekąskach i muzyce. Playliste najlepiej stworzyć wspólnie lub znaleźć przeboje, które są zwykle lubiane przez większość i to nimi się posiłkować. Co do przekąsek, to nie zamawiaj połowy oferty cukierni. Warto postawić na stole coś lekkiego. Wystarczy dwa placki, ciastka, jakieś słone rzeczy oraz jedno danie ciepłe. Nie należy z jedzeniem przesadzać, ponieważ zawsze go mnóstwo zostaje. Nie zapomnij także o napojach.