Jak ubrać się na studniówkę?

​Studniówka jest dniem wyjątkowym dla każdego przedmaturzysty. Jest to czas, kiedy spędza się noc z kolegami i koleżankami z klasy. Jednak przygotowania do niej trwają zwykle bardzo długo. Zaczyna się zwykle od rezerwacji lokalu oraz orkiestry. Oczywiście nie zawsze jest to orkiestra i niektórzy decydują się także na DJ`a. Do tego dochodzi zwykle kamerzysta i fotograf. Wychodzą z tego całkiem spore sumy. Można taką imprezę porównać do wesela zarówno wydatkowo jak i pod względem wielkości uroczystości.


Największy problem i największe wydatki na taka studniówkę mają panie. Muszą one kupić sukienki, buty, dodatki oraz inne rzeczy. Do tego dochodzą jeszcze fryzjerzy i kosmetyczki. Co gorsza, wszystko musi do siebie pasować , więc trzeba zarówno buty jak i torebkę oraz sukienkę mieć w tym samym kolorze lub fasonie. Jeśli ktoś zdecyduje się na szycie sukienki, to czekają także wizyty u krawcowej i dużo wyższe wydatki, ale za to jest pewność, że nikt takiej samej mieć nie będzie. Zarówno panie jak i panowie są bardzo podekscytowani przed samą i imprezą, szykują się oni dłuższy czas, aby zaskoczyć swoich partnerów czy też kolegów i koleżanki. Każdy w takim dniu powinien wyglądać doskonale, ponieważ zdobione prze fotografa zdjęcia i film będą pamiątką na całe życie. Pomyślmy jednak o panach. Co oni mają zrobić żeby wyglądać doskonale? Nie chodzą oni do kosmetyczek, a fryzjerzy nie układają im włosów. Nie ubiorą także szpilek i kolczyków. W takim razie zostaje idealnie skrojony garnitur, który zwiększy atrakcyjność nawet osoby, która za taką uważana nie jest.

Jak dobrać garnitur?
Zwykle garnitur, który kupujemy na studniówkę jest tym pierwszym w życiu. Powinniśmy się nim czuć doskonale i tak samo wyglądać. Dlatego, trzeba dokonać świadomego i dobrego wybory tej kreacji. Przy zakupie trzeba także zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest garnitur wykonany. Zawsze patrz na metkę. Garnitur powinien być wykonany z wełny , moheru lub kaszmiru. Takie garnitury doskonale się układają i są bardzo wygodne. Możemy się spotkać z oznaczeniami super ‘s. jest to materiał z wełny owczej wysokoskrętnej. Jest on znacznie przyjemniejszy w dotyku, ale za to mniej trwały. Jednak trzeba wziąć pod uwagę , to że w garniturze nie chodzimy na co dzień, więc nie będzie przeszkadzać to, że nie jest on bardzo wytrzymały. Zwykle garnitur ubiera się tylko na wyjątkowe okazje, które nie trafiają się często. Pamiętaj, że garnitur powinien być ciemny. Nie wybieraj jednak czarnego jeśli masz jasna karnację, ponieważ nie będzie się on dobrze prezentował. Najlepszym więc wyborem będzie garnitur granatowy.

A jaki fason? Najlepiej prezentują się te jednorzędowe. Mają one dwa guziki, proste kieszenie i ostre klapy lub otwarte oraz z tyłu rozcięcia. W garniturze w dzień studniówki powinieneś się jak najlepiej prezentować, dlatego nie kupuj go wcześniej. Jeśli później przytyjesz, to spróbować można go poszerzyć. Poznaj zasady, które pozwolą Ci na wybór najlepszego garnituru: kołnierz marynarki ma ściśle przylegać, mankiet ma wystawać o około 1 cm, guzik pierwszy znaleźć ma się na tali lub pod nią o 1 cm, powinno się znaleźć wcięcie w tali, poły marynarki mają się z tyłu równo rozchodzić , a plecy mają być gładkie i bez załamań i fałdek.