Jak zorganizować udaną studniówkę?

Czeka Cię w tym roku studniówka? Jeśli tak, to a pewno trwają plany i przygotowania do niej. Powinna być ona zorganizowana jak najlepiej, ponieważ jest to jedyna taka uroczystość w życiu. Jeśli będzie udana, to także matura nam dobrze pójdzie , ponieważ jest to przedmaturalna impreza. Dlatego , wiele osób się do niej długo przygotowuje. Dbają oni o tok aby się doskonale prezentować. Dziewczyny poszykują sukienek lub biegną do krawcowej, a panowie szukają garniturów.
Kosztowo dziewczynom wychodzi więcej niż chłopakom. Oprócz kupna sukienki i butów, czeka ich jeszcze fryzjer, kosmetyczka oraz dodatki. Potrzebują one także znacznie więcej czasu na przygotowania.

Zaś dzięki makijażowi , który zrobiony będzie prze profesjonalną osobę, można całkowicie odmienić swoją twarz. Dziewczyny w takim dniu prezentują się wyjątkowo i doskonale. Ale co z panami? Oni przecież także muszą dobrze wyglądać , aby zachwycić swoje partnerki. W tym przypadku, bardzo ważny jest wybór garnituru. Mówi się , że mężczyzna zawsze dobrze wygląda w garniturze. Jednak zasada ta sprawdza się tylko wtedy, jeśli jest on dobrze dobrany i skrojony. Znaczenia ma także materiał z jakiego został wykonany. Najlepiej wybierać te, które są z wełny, kaszmiru lub moheru. Doskonale one leżą na każdym i nie mają nienaturalnego połysku. Warto także zadbać o obuwie. Wszelkie adidasy są surowo zabronione, ponieważ będą psuły cały efekt. Jednak przygotowanie samych siebie, to tylko część tego co nas czeka przed studniówką.

Catering, lokal i muzyka
Żadna zabawa nie odbędzie się, jęli nie będzie miała gdzie. Dlatego też, należy pamiętać, aby najpierw zarezerwować lokal na studniówkę. Jednak nie może być to byle co. Bardzo modne stały się eleganckie sale, które są używane na imprezy weselne. Koszty minimalne jakie trzeba za taki lokal ponieść to około 1500 zł. Uczniów czeka także nauka poloneza. Jest to bardzo interesujący taniec, który wykonuje się na początku zabawy. Aby wszystko poszło doskonale warto urządzać próby, żeby tańca się nauczyć – nie jest on jednak trudny. Podczas zabawy uczniowie zgłodnieją, dlatego trzeba także postarać się o profesjonalny catering. Najczęściej do wyboru są ciepłe dania, desery, owoce i przeróżne napoje. Do ego dochodzi jeszcze kolacja i dodatkowe zakąski. W tym wypadku, najlepszym wyjściem będzie szwedzki stół. Niektóre firmy cateringowe oprócz podawania dań zajmują się także wystrojem sali oraz komponowaniem ozdób na stoły.

Impreza nie uda się też bez odpowiedniej muzyki. Najlepiej , aby pojawiły się podczas balu takie utwory, które są lubiane przez uczniów. Nie uda nam się oczywiście trafić w gust wszystkich, dlatego też, podczas wyboru zespołu warto postawić na różnorodność. Jeśli nie bardzo wiadomo co się będzie podobać, to warto zorganizować sondę. Dzięki temu dowiemy się , które utwory i wykonawcy są najbardziej lubiani. Ostatnio modne stało się wynajmowanie DJ`a. Jego cena to około 1300 złotych. Jeśli pokusimy się na orkiestrę to 1500-3000 złotych.