Wesele wielokulturowe - czy to może się udać?

Nie możesz doczekać się dnia wesela? Wile osób marzy o tym, aby któregoś dnia stanąć na ślubnym kobiercu. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim jest to uroczystość, która sprawia, że dwie osoby stają się jedną. Zostają oni połączeni związkiem małżeńskim, który towarzyszyć im ma do końca życia. Nie zawsze się to prawda, ale przy ołtarzu nikt o tym nie myśli. Zdaniem pań, jest to bardzo romantyczne święto. Są podczas uroczystości wystrojone w piękne białe suknie z welonem. Do tego są pięknie uczesane i mają doskonały makijaż. Znajdzie jednak także takie osoby, które na ten dzień nie wyczekują, a co więcej nawet nie zamierzają do ołtarza iść. Wszystko to zależy od tego czy mamy swoją druga połowę oraz od tego czy o związku myślimy poważnie.

Jednak ślub to nie tylko wspaniałą uroczystość , ale także mnóstwo przygotowań. Zwykle spędzają one sen z powiek, szczególnie przed samą uroczystością. Wiąże się to także z mnóstwem wydatków. Kosztuje nie tylko sala, ale także suknia, dodatki, garnitur, wypożyczenie samochodu i inne. Zwykle na początku podlicza się tylko koszty lokalu, ale zapomina się , że jeśli przyjdzie wszystko zliczyć, to wychodzi dwa razy większa kwota. Jeszcze większy problem się pojawia, nie tylko pod względem kosztów, ale organizacji, jeśli planujemy wesele wielokulturowe.

Jak to przygotować?
Międzynarodowe wesele jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Nie jest on o zwykle nudne czy nieciekawe, ponieważ stykają się wtedy dwie kultury i tradycje. Jest jednak mnóstwo kwestii do przedyskutowania. Ciężko jest bowiem zorganizować taką uroczystość, aby pasowała nie tylko jednej stronie rodziny , ale także drugiej. Jeśli chodziłoby tylko o dwie osoby, to nie byłoby to takie trudne. Jednak biorąc pod uwagę, że chcemy , aby na uroczystości znalazła się rodzina, pojawiają się kłopoty. Trzeba przede wszystkim wybrać miejsce, gdzie uroczość będzie się odbywać. Ciężko jest znaleźć w takiej sytuacji idealne dla obydwu stron rozwiązania. Jeśli jedno mieszka już w rodzinnych stronach małżonka i przyczaiło się, to na pewno zgodzi się na zrobienie wesela w tym miejscu.

Pojawia się problem wtedy, kiedy obie strony chcą mieć w kraju rodzinnym wesele.
Jeśli nie możecie się dogadać, to pora zacząć negocjować. Musicie ustalić, który kraj będzie dla was lepszy i wygodniejszy w urządzeniu ślubu. Trzeba także liczyć się ze sprawami organizacyjnymi i finansowymi. Najlepiej jest wybrać ten kraj, w którym przebywacie najczęściej. Kiedy już uda wam się miejsce wybrać, to trzeba jeszcze obmyśleć formę ślubu. Jeśli jesteście różnego wyznania, to warto skontaktować się z pasterzami obu i ich się poradzić. Warto jednak pamiętać o tym, że goście chcą w liturgii uczestniczyć. Możecie dojść do kompromisu poprzez to, że np. w Polsce będzie wesele, ale z tradycji kraju drugiej połówki.