Sylwester dla dzieci

Sylwester jest wyjątkowym dniem dla każdego. Są racy, którzy nie mogą się go doczekać i jak tylko minie listopad to już zaczynają myśleć w co się tego dnia ubiorą. Mamy także niekiedy do czynienia z osobami, których kompletnie ten dzień nie interesuje. Wynika to zwykle z faktu, że nie mają oni z kim spędzić tego święta. Dlatego też traktują je jak każdy inny dzień. Niekiedy sylwester jest organizowany w bardzo uroczysty sposób. Odbywa się on wtedy w lokalu, gdzie jest catering, orkiestra i eleganci klimat. Jeśli w takowym chcemy wziąć udział, to lepiej wybrać ten, który jest niedaleko naszej miejscowości, aby mieć tam kogoś znajomego. Innym pomysłem, może być namówienie znajomych, aby razem z nami w takim wydarzeniu uczestniczyli. Dzięki temu nie będziemy czuć się nieswojo wśród nieznanych ludzi.

A może w domu?
Jednak przy takiej uroczystości trzeba brać pod uwagę to, że jest to koszt jak za wesele. Trzeba pokryć nie tylko koszty wejściówki, ale także kupić sukienkę czy garnitur itp. panie w tej kwestii mają znacznie więcej wydatków, ponieważ do tego dochodzą dodatki typu biżuteria czy torebka. Dodatkowo zwykle czeka ich także wizyta u kosmetyczki i fryzjera. A co z imprezami w domu? Nie wszyscy lubią eleganckie bale, więc niektórzy po prostu idą do znajomych lub sami organizują w domu wydarzenie. Co jednak mają zrobić ci, którzy maj dzieci? Zwykle klimat takiej zabawy nie jest dla nich odpowiedni. Co więcej zwykle na stole jest alkohol więc dziecko mogłoby się go przez przypadek napić jeśli byłby w szklance tym bardziej jeśli byłoby to wino słodkie, które wzięte być może za sok. W takim razie dzieciom też trzeba urządzić imprezę sylwestrową.

Dziecięcy sylwester
Sami zwykle na sylwestra ubieramy się ładnie. Jeśli masz znajomych, którzy także mają pociechy, to zawsze możesz zapowiedzieć, że zamiast zwykłych ciuchów powinny mieć przebrania. Będzie wtedy więcej zabawy. Niekiedy nie trzeba nic szczególnego. Jeśli przebieramy dziecko za kotka, to wystarczy ubrać na czarno, biało itp. i pomalować na ten sam kolor twarz. Innym pomysłem jest także wypożyczenie karnawałach strojów. Dzieci na pewno zgłodnieją w czasie szaleństw, dlatego trzeba zadbać o jakieś przekąski. Za szampana warto użyć soku owocowego, ale podać go np. w kieliszkach. Bardzo ciekawe będą różne zabawy i konkursy. A co z opieką? Jeśli mamy zamiar przywitać dość hucznie nowy rok, to zawsze na sylwestra możemy znaleźć opiekę dla pociechy. Pamiętaj, że zwykle jest to oddawanie dzieci w obce ręce. Jeśli się tego nie obawiasz, to taka osoba może się opiekować maluchami nawet całą noc.

Dla dzieci możemy także znaleźć bale sylwestrowe. Są one specjalnie dla maluchów organizowane. Jest tam wiele atrakcji, a przygotowaniami zajmują się profesjonaliści. Dzieci są pod stałą opieką oraz doskonale się bawią. Jeśli się tego obawiacie, to sylwester możecie zorganizować razem z dziećmi. Będziesz wtedy mieć pociechy na oku.