Sylwester - gry i zabawy dla dzieci

Zdarza się, że sylwestrową noc przychodzi nam spędzić z dziećmi. Młodzi rodzice muszą się często liczyć z taką koniecznością, a zresztą wspólne świętowanie jest całkiem przyjemne. Dzieci na pewno będą zachwycone mogąc świętować nadejście nowego roku, jednak należy zadbać, aby się nie nudziły i aby wytrwały do samej północy. Dla nich będzie to na pewno nie tylko wielkie wyzwanie, ale również wielka radość! Jakie atrakcje można przygotować?

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE

Rodzice przede wszystkim muszą zadbać o dobrą atmosferę! Warto zaprosić jakichś znajomych nie tylko dla siebie, ale również dla dzieci. Najlepiej więc wybrać takich, którzy przybędą ze swoimi pociechami i dzięki temu wszyscy będą mogli bawić się w swoim gronie. Jeszcze przed Sylwestrem należy zadbać o odpowiednie akcesoria - dzieci z pewnością będą niecierpliwie czekały na tą szczególną noc! Warto kupić bezalkoholowy szampan oraz zimne ognie - są bezpieczniejsze od sztucznych ogni, a równie atrakcyjne. Sztuczne ognie na pewno i tak będą puszczali sąsiedzi lub inni w oddali, zatem dzieci będą miały co oglądać, a rozpalone zimne ognie nie są dla nich niebezpieczne i nie zrobią im krzywdy. Warto także zastanowić się nad udekorowaniem domu! Mogą w tym pomóc dzieci - na pewno będą uradowane! Serpentyny i balony powinny wisieć w różnych miejscach. Dodatkowo można wykonać ozdoby z papieru lub bibuły - najmłodsi mogą się tym zająć w wolnej chwili i stworzyć na przykład kolorowe łańcuchy.

PRZYJĘCIE TEMATYCZNE

Z rodzicami, którzy przybędą do nas ze swoimi dziećmi można ustalić jakąś myśl przewodnią spotkania i urządzić przyjęcie tematyczne. W ten sposób dzieci będą miały okazję na przykład do przebrania się w kolorowe stroje, a można również urządzić przyjęcie w piżamach! To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie warte uwagi, ponieważ dzieci - gdy już zrobią się senne - mogą po prostu położyć się spać w swoich łóżkach. Oczywiście, nie będzie to problem, jeśli w tak szczególną noc zasną w odświętnych strojach, niemniej rodzice raczej wolą, aby przebierały się w piżamy, myły zęby i wówczas kładły się spać. Senne dziecko często marudzi i ociąga się - piżamowe party ułatwi zatem nocne pójście spać. Przecież fajerwerki można oglądać również przez okno!

GRY I ZABAWY SYLWESTROWE

Na pewno trzeba przygotować wiele gier i zabaw, aby jakoś zająć dzieci w tę szczególną noc. Z pewnością one same wymyślą sobie jakieś sposoby na spędzenie czasu, niemniej jednak dobrze by było, aby Sylwester wiązał się z niecodziennymi zabawami - i to takimi, w których mogą brać udział zarówno dzieci, jak i dorośli. Świetnym pomysłem są na przykład kalambury - oczywiście, na tyle proste, aby dzieci mogły zgadnąć, o co chodzi i aby wiedziały, jak coś pokazać. Można zatem na przykład skupić się na zwierzętach. A co jeśli chodzi o inne zabawy? Rodzice mogą wyciągnąć jakieś stare stroje - kamizelki, buty, kapelusze... Dzieci mogą się przebierać w ów stroje - sesja zdjęciowa będzie wspaniała, a zabawa gwarantowana! Można również przygotować wcześniej jakąś muzykę i układ choreograficzny, który należy odtańczyć. Świetnym pomysłem jest też tańczenie w inny sposób przy szybko zmieniającej się muzyce (na przykład przy wolnej z ugiętymi nogami, a przy szybkiej jak roboty). Dzieci na pewno też przyłożą się do zadania tańczenia w parach z balonem między głowami - zabawy będzie bez liku! Ponieważ dzieci bardzo lubią malować, można kupić dla nich farbki do malowania twarzy - oczywiście, najlepiej, żeby bawiły się nimi pod opieką dorosłych, aby nie zabrudzić na przykład mebli, czy dywanu. Takie pomalowane twarze mogą też idealnie współgrać z wcześniej wspomnianymi przebierankami! Dzieci będą miały ogromną frajdę! Podobnej dostarczy im możliwość stworzenia własnej, domowej orkiestry - każdemu maluchowi można wręczyć jakąś rzecz, która wydaje dźwięki (na przykład garnek) i pozwolić im na krótki koncert. Jeden z rodziców może zostać dyrygentem i wytłumaczyć dzieciom, co mają dokładnie robić. Takie chwile można uwiecznić również na krótkich filmikach - będą kiedyś wspaniałą pamiątką, a zarówno dzieci, jak i rodzice na pewno będą do nich wracać z sentymentem!